Эътибор ва эътироф муборак, азиз ҳамкасблар!
Давлатимиз раҳбарининг “Ўзбекистон Республикаси мустақиллигининг 30 йиллиги» эсдалик нишони билан мукофотлаш тўғрисида”ги тегишли Фармони асосида мамлакатимиз тараққиётига муносиб ҳисса қўшган, халқимиз фаравонлигини таъминлаш, ёшларни соғлом ва баркамол авлод қилиб тарбиялашдаги алоҳида фидойилик кўрсатаётган бир гуруҳ юртдошларимиз “Ўзбекистон Республикаси мустақиллигининг 30 йиллиги” эсдалик нишони билан мукофотланди.
Мукофотланганлар орасида Олий Мажлиснинг Инсон ҳуқуқлари бўйича вакили (омбудсман) ходимларининг ҳам борлиги Омбудсман жамоасини беҳад қувонтирди.
Мамлакатимизни ҳар томонлама юксалтириш, инсон ҳуқуқларини таъминлаш, аҳоли мурожаатлари билан самарали ишлаш, қийноқларга қарши курашиш, жаҳон миқёсидаги мамлакат шон-шуҳратини ошириш ҳамда очиқлик ва ошкораликни таъминлашга катта ҳисса қўшаётган ҳамкасбларимизнинг фидойилиги мукофотланди.
Давлатимиз раҳбари томонидан билдирилган ушбу юксак эътироф — “Ўзбекистон Республикаси мустақиллигининг 30 йиллиги” эсдалик нишони билан мукофотланган ҳамкасбларимизни самимий табриклаймиз.

Уважаемые коллеги, поздравляю Вас с оказанным вниманием и признанием!
На основании указа «О награждении памятной медалью по случаю 30 – летия Независимости Республики Узбекистан», ряд наших соотечественников, внесших достойный вклад в развитие страны, обеспечение благополучия нашего народа, воспитание молодежи в качестве здорового и гармонично развитого поколения, награжден памятной медалью «30 - летие Независимости Республики Узбекистана».
Тот факт, что среди награжденных были и сотрудники Секретариата Уполномоченного Олий Мажлиса по правам человека (Омбудсмена) очень обрадовал команду омбудсмена.
Была награждена самоотдача наших коллег, которые внесли значительный вклад во всестороннее развитие нашей страны, соблюдение прав человека, эффективную работу с обращениями населения, борьбу с пытками, повышение авторитета страны в мире и обеспечение открытости и прозрачности.
Мы искренне поздравляем наших коллег, удостоенных этого высокого признания Главы нашего государства - медалей «30-летие Независимости Республики Узбекистан».