Инсон ҳуқуқлари бўйича Омбудсманнинг Қорақолпоғистондаги минтақавий вакили тадбиркор мурожаатини ҳам ижобий ҳал этди
Олий Мажлиснинг Инсон ҳуқуқлари бўйича вакилининг (Омбудсманнинг) Қорақалпоғистон Республикаси бўйича минтақавий вакили Зухра Реймовага «NUKUSMERBANQURILIS» МЧЖ директори томонидан мурожаат келиб тушди. Унда ёзилишича, Нукус шаҳридаги 18-умумтаълим мактаби биносида кичик таъмирлаш ишларини олиб бориш бўйича «TURANIMARATQURILISMONTAJ» МЧЖ ўртасида шартнома тузилган.
Шартномага асосан 37 819 260 сўмлик ишлар бажарилиб, шу вақтгача пулларини ўткизиб бермаётганлигидан нарози бўлиб мурожаат қилган.
Ушбу мурожааат минтақавий вакил томонидан тегишли ваколатли органга юборилди ва натижада «NUKUSMERBANQURILIS» МЧЖ ҳисобига шартномада кўрсатилган пул маблағлари тўлиқ ўтказиб берилган.

Региональный представитель Уполномоченного по правам человека в Каракалпакстане оказал практическую помощь в положительном разрешении обращения предпринимателя
Региональному представителю Уполномоченного Олий Мажлиса по правам человека (Омбудсмана) по Республике Каракалпакстан Зухре Реймовой поступило обращение от директора ООО «NUKUSMERBANQURILIS». В обращении говорится, что между ООО «TURANIMARATQURILISMONTAJ» заключен договор на проведение мелкого ремонта в здании общеобразовательной школы № 18 города Нукуса.
На основании договора были выполнены работы на сумму 37 819 260 сумов, обратившиеся пожаловались на то, что до сих пор денежные средства за выполненную работу не были перечислены.
Данное обращение было направлено региональным представителем в соответствующий уполномоченный орган, и в результате на счет ООО «NUKUSMERBANQURILIS » перечислены денежные средства, указанные в договоре, в полном объеме.