Аниқланишича, ушбу муассасада жами 453 нафар маҳбус сақланиб, уларнинг 15 нафарини аёллар ташкил этади. Ҳибсхонада аёллар сақланадиган камералар алоҳида ажратилган бўлиб, улар аёл ходимлар томонидан қўриқланади.
Мониторинг ташрифида тергов ҳибсхонасидаги маҳбусларнинг яшаш тарзи, овқатланиш, меҳнат қилиш, тиббий ёрдам олиш шароитлари ва санитария-гигиена талабларига риоя этиш ҳолати ўрганилди.
Дастлаб, муассасада маҳбусларнинг оила аъзолари билан қисқа ва узоқ муддатли учрашув, телефон сўзлашув учун мўлжалланган хоналар кўздан кечирилди.
Мониторинг доирасида ўтказилган жамоавий учрашувлардан сўнг бир қанча маҳбуслар илтимосига кўра, улар Омбудсман томонидан шахсан қабул қилинди. Яккама-якка тартибда ўтказилган қабулларда қамоқ эҳтиёт чорасини ўзгартириш, судда Омбудсман ходимлари иштирокини таъминлаш ҳамда маҳбус ва маҳкумларнинг оила аъзоларига моддий ёрдам кўрсатиш ва бошқа масалалар бўйича ёрдам сўралди.
Тергов ҳаракатларини ўтказиш учун мўлжалланган хоналарни кўздан кечириш жараёнида, бу тоифадаги хоналар видеокузатув воситалари билан жиҳозлангани ва адвокатлар исталган вақтда адвокатлик сўровномаси билан тергов жараёнларида тасвирга олинган видеоматериалларни талаб қилиб олиши мумкинлиги айтилди.
Мониторинг ўрганишлари давомида аниқланган камчиликларни бартараф этиш бўйича Омбудсман томонидан тавсиялар берилди.

Всего в учреждении содержится 453 заключенных, 15 из которых женщины. В тюрьме есть отдельные камеры, где содержатся женщины, которые охраняются женским персоналом.
В ходе мониторингового визита изучались условия жизни, питания, работы, оказание медицинской помощи задержанным и соблюдение санитарно-гигиенических требований в учреждении.
Первоначально в учреждении были осмотрены помещения, предназначенные для краткосрочных и длительных встреч с членами семей заключенных, телефонных переговоров.
После коллективных встреч в рамках мониторинга по просьбе ряда задержанных Омбудсман провел индивидуальные встречи с этими задержанными. В ходе очных приемов запрашивалась помощь в изменении меры пресечения, обеспечении участия аппарата Уполномоченного в суде, оказании материальной помощи семьям заключенных и осужденных, в том числе по другим вопросам.
При осмотре помещений, предназначенных для проведения следствия, было установлено, что помещения данной категории оборудованы видеонаблюдением и что адвокаты могут в любой момент запросить видеоматериалы следствия по адвокатскому запросу.
Омбудсман дал соответствующие рекомендации по устранению недостатков, выявленных в ходе мониторинговых исследований.