Сайёр қабул давомида шаҳар худудида яшовчи 9 нафар фуқаро қабул қилиниб, шундан 4 нафарига ҳуқуқий тушунтириш берилди, 3 нафарининг мурожаатлари жойида ҳал этилди, шунингдек, 2 нафар фуқаронинг мурожаати минтақавий вакил назоратига олинди.
Жумладан, Янгиер шаҳар, “Фазилат” МФЙда яшовчи фуқаро З.Э. хонадонида кўп киши яшаётганлигини инобатга олиб, уй-жой қуриши учун тегишли банкдан имтиёзли кредитлар олиш масаласида амалий ёрдам берилишини сўради. Қабул давомида АТ “Қишлоққурилиш банк”нинг Янгиер шаҳар филиали ходими жалб қилиниб, ушбу фуқарога кредит ажратиш масаласида ҳуқуқий тушунчалар берилди ва тақдим этиши керак ҳужжатларни тайёрлаш ва тақдим этиш тушунтирилди.
Шунингдек, сайёр қабулда фуқаролардан визани расмийлаштириш, уй-жой, бандлик, моддий ёрдам олиш каби масалаларда мурожаатлар келиб тушди.

В ходе выездного приема были приняты 9 граждан, проживающих на территории города, 4 из них даны правовые разъяснения, 3 обращения разрешены на месте, а также 2 обращения граждан взяты под контроль Регионального представителя Омбудсмана.
В частности, гражданин З.Э., проживающий в городе Янгиер, махалли “Фазилат” в связи с тем что в его квартире проживает много людей, попросил оказать практическую помощь в получении льготных кредитов в соответствующем банке для строительства жилья. В ходе приема был привлечен сотрудник Янгиерского городского филиала АТ "Қишлоққурилиш банк", и вышеуказанному заявителю были даны юридические разъяснения по вопросу предоставления кредита, а также разъяснен порядок подготовки и представления необходимых документов.
Также на выездном приеме от граждан поступили обращения по вопросам оформления виз, получения жилья, занятости и материальной помощи.