Қорақалпоғистондаги ҳолатлар юзасидан комиссия аъзолари фуқаролар мурожаатларини мунтазам қабул қилишмоқда
Қорақалпоғистон Республикасида юз берган ҳолат ва воқеаларни ўрганиш бўйича комиссия аъзолари томонидан Комиссиянинг ишчи Штабида фуқаролар қабули мунтазам ўтказиб келинмоқда. Олинган ҳар бир мурожаат Комиссия томонидан назоратга олиниб, тегишли чоралар белгиланмоқда.
Жорий йилнинг 7 сентябрь куни 10 нафарга яқин фуқаролар мурожаат қилишди. Намойишларда иштирок этганликда гумонланаётган шахсларнинг оила аъзолари фуқароларнинг Қорақалпоғистонда бўлиб ўтган воқеаларда содир этган қилмишларидан пушаймон эканлиги ва оилавий шароитларини эътиборга олиб енгиллик берилишида ёрдам сўрашди.
Шунингдек, Комиссия ташаббуси билан ишга туширилган 1374 қисқа рақамли колл-марказ томонидан фуқаролар мурожаатлари қабул қилинмоқда.
Мустақил Комиссияга махсус @Independentuzb_bot орқали онлайн мурожаат юбориш имконияти яратилганлигини ҳам эслатиб  ўтамиз.

Members of the Сommission regularly receive citizens' appeals regarding the situation in Karakalpakstan
Members of the commission for studying the situation and events in the Republic of Karakalpakstan regularly receive citizens at the working headquarters of the commission. Each appeal received is under the control of the Commission and appropriate measures are determined.
About 10 citizens applied on September 7 this year. Relatives of persons suspected of participating in the rallies expressed regret over the actions of citizens in connection with the events that took place in Karakalpakstan and asked for help, taking into account their family circumstances.
Citizens' appeals are also accepted by the call center with the short number 1374, which was launched at the initiative of the Commission.
We also remind you that you can send an online application to the Independent Commission through @Independentuzb_bot.