2022 йилнинг октябрь ойида яна 38 нафар гумонланувчи жамоат кафиллиги асосида ўз оиласига қайтарилди
Мустақил комиссия аъзолари Қорақалпоғистонда ўрганиш ишларини давом эттирмоқда.
Комиссия томонидан фуқаро мурожаатларини ўрганиш давомида содир этган қилмишига пушаймон ва ижтимоий шароити оғир бўлган гумонланувчиларнинг иккинчи рўйхати шакллантирилган ва уларни оиласига қайтариш бўйича тегишли чоралар кўрилган эди.
Амалга оширилган ишларнинг амалий натижаси сифатида 2022 йилнинг октябрь ойида яна 38 нафар гумонланувчи жамоат кафиллиги асосида ўз оиласига қайтарилди
Жорий йилнинг 13 октябрь куни Қорақалпоғистонда бўлиб ўтган воқеаларни мустақил равишда ўрганаётган Комиссия аъзолари таклифи ва Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси илтимосномасига кўра, Бош прокуратура томонидан 16 нафар гумонланувчини жамоат кафиллиги асосида ўз оиласига қайтарилди.
Жорий йилнинг 12 октябрь куни ҳам 22 нафар гумонланувчи жамоат кафиллиги асосида қўйиб юборилган эди.

In October 2022, 38 more suspects were returned to their families on the basis of public guarantee
In the course of studying appeals of citizens, the Commission formed a second list of suspects who regret their actions and are in a difficult social situation, and appropriate measures were taken to return them to their families.
As a result of the work done, in October 2022, 38 more suspects were returned to their families on the basis of public guarantee.
On October 13 this year, at the suggestion of members of the Commission independently investigating the events in Karakalpakstan, and at the request of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan, the Prosecutor General's Office returned 16 suspects to their families on the basis of public guarantee.