Мустақил комиссия аъзолари барча суд жараёнларини кузатиб бормоқда
Хабарингиз бор, жорий йилнинг 6 февраль куни Бухоро вилоят суди биносида 2022 йил 1-2 июль кунлари Нукус шаҳрида оммавий тартибсизликларни содир этганликда айбланаётган 39 нафар судланувчига оид жиноят ишини кўриб чиқиш бўйича очиқ суд жараёни бошланган эди.
Суд жараёнларида давлат айбловчиси томонидан айблов хулосаси ўқиб эшиттирилган ва судланувчилар, фуқаровий даъвогарлар, жабрланувчиларнинг кўрсатмалари олинган. Ҳозирда гувоҳлар тўғридан-тўғри ва видеоконференцалоқа воситасида сўроқ қилинмоқда.
Шуни маълум қиламизки, мазкур иш бўйича бўлиб ўтаётган барча суд мажлисларида Қорақалпоғистон Республикасида юз берган ҳолат ва воқеаларни ўрганиш бўйича комиссия аъзолари иштирок этишмоқда.

В ходе судебного разбирательства государственный обвинитель зачитал обвинительное заключение и взял показания у подсудимых, гражданских истцов и потерпевших. В настоящее время свидетелей допрашивают лично и в режиме видеоконференции.
Сообщаем, что во всех судебных заседаниях по данному делу принимают участие члены комиссии по расследованию обстоятельств и событий, произошедших в Республике Каракалпакстан.
По полученной информации все судебные процессы осуществляются в соответствии с установленными в законодательстве требованиями.