Ombudsman bilan BMT Taraqqiyot dasturining O‘zbekistondagi vakolatxonasi hamkorligidagi loyihalar muhokama qilindi
2023 yilning 1 noyabr kuni Oliy Majlisning inson huquqlari bo‘yicha vakili (ombudsman) Feruza Eshmatova BMT Taraqqiyot dasturining O‘zbekistondagi doimiy vakili o‘rinbosari Anas Fayyad Qarman bilan uchrashdi.
Uchrashuvda Ombudsman faoliyatining ustuvor yo‘nalishlari, vazifalari va amalga oshirilayotgan ishlar hamda istiqboldagi rejalari haqida fikr almashildi.
O‘zbekistonda ish boshlaganimga hali ko‘p vaqt bo‘lmadi, shunga qaramay mamlakatingizda inson huquqlari sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar samarasi ko‘zga tashlanmoqda. Inson huquqlarini taʼminlash jarayonida Ombudsman instituti muhim ishtirokchi hisoblanadi. Shu nuqtai nazardan inson huquqlari sohasida doimo hamkorlikka tayyormiz, — dedi BMT Taraqqiyot dasturining O‘zbekistondagi doimiy vakili o‘rinbosari Anas Fayyad Qarman.
Suhbat davomida Oliy Majlisning Inson huquqlari bo‘yicha vakili (ombudsman) va BMT Taraqqiyot dasturining O‘zbekistondagi vakolatxonasi bilan hamkorlikda o‘tkazilishi rejalashtirilayotgan loyihalar muhokama qilindi.

Projects of cooperation with the office of the UN Development Program in Uzbekistan discussed with the Ombudsman
On November 1, 2023 the Authorized Person of the Oliy Majlis for Human Rights (Ombudsman) Feruza Eshmatova met with Deputy Permanent Representative of the United Nations Development Program in Uzbekistan Anas Fayyad Karman.
At the meeting, the participants exchanged views on the priority areas of the Ombudsman's activities, tasks, current work and plans for the future.
Not much time has passed since I started working in Uzbekistan, but the results of the reforms being implemented in the field of human rights in your country are noticeable. The Ombudsman Institution is an important participant in the process of ensuring human rights. From this point of view, we are always ready to cooperate in the field of human rights," said Anas Fayyad Karman, Deputy Resident Representative of the United Nations Development Program in Uzbekistan.
During the conversation, they discussed projects to be implemented jointly with the Oliy Majlis representative on human rights (Ombudsman) and the UN Development Program office in Uzbekistan.