Bundan tashqari, internatda saqlanayotganlarga o‘z vaqtida tibbiy muolajalar ko‘rsatilmayotgani ham aniqlandi. Jumladan, joriy yilning 5-15 noyabr kunlari oralig‘ida massaj qilish uchun biriktirilgan internat xodimi J.A. tomonidan vasiylikka olinganlarga umuman massaj muolajalari olib borilmagan bo‘lsada, ularga massaj qilganligi to‘g‘risida tegishli jurnallar to‘ldirgan.
Shuningdek, aniq vaqt oralig‘ida qilinishi kerak bo‘lgan muolajalarni o‘tkazishi kerak bo‘lgan xodim xam ishga kelmaganligi va xizmat ko‘rsatilmaganligi, lekin tegishli jurnallarda vasiylikka olingan shaxs uchun dori vositasi sarflanganligi qayd qilingan.
Internat hodimlari tomonidan vasiylikka olinganlarga kiyim-kechak, poyafzal, boshqa buyumlar va tasdiqlangan normalar bo‘yicha yumshoq anjomlarning tarqatilishi holati o‘rganilganida ham ularni rasmiylashtirishda omborxona mudiri tomonidan xatoliklarga yo‘l qo‘ygani, baʼzi xollarda olingan anjomlar tegishli tartibda vasiylikka olinganlarga tarqatilmagani aniqlandi.

The monitoring revealed a number of shortcomings when examining the state of food provision on the basis of the daily menu approved in the relevant order. In particular, although a second breakfast of bread, curd cheese, sour cream and sweet tea was planned for 10 November this year, but the guardians were only served biscuits and tea.
It was also found that the residents of the home were not provided with medical assistance in a timely manner. In particular, residential care worker J.A., assigned to provide massages, did not perform the procedures from 5 to 15 November this year, but the relevant registers were filled in.
It was also noted that the staff member responsible for carrying out the procedures to be carried out at intervals had not come to work, but the relevant registers indicated that medication had been used for the persons taken into care.
When the staff of the home checked the distribution of clothes, shoes, other items and soft goods to the wards according to the approved norms, it was discovered that the head of the warehouse had made mistakes in their registration and in some cases the items had not been distributed to the wards.