Mazkur murojaat mintaqaviy vakil nazoratiga olinib, Qarshi shahar “Suvtaʼminoti” MCHJ rahbariga fuqaro N.Sh. mehnat qonunchiligiga zid ravishda ishdan noqonuniy bo‘shatilganligi va uning huquqlari buzilganligi tushuntirildi. Natijada fuqaro N.Sh. qayta o‘z lavozimiga tiklandi.
Shuningdek, mintaqaviy vakilga Dehqonobod tumani Oqtirma Oqrabod qishlog‘ida yashovchi fuqaro Q.T. Qashqadaryo viloyati Transport boshqarmasi ustidan shikoyat qilib, ushbu boshqarmadan 2021 yil avgust oyi uchun rag‘batlantirish to‘lovlarini ololmaganligini bildirdi.
Maʼlum bo‘lishicha, fuqaro Q.T.ga O‘zbekiston Respublikasi Transport vazirligi huzuridagi Transport va logistikani rivojlantirish jamg‘armasi mablag‘lari hisobidan 2021 yil avgust oyida ishlagan 10 ish kuni hisobidan oylik mukofot, oziq-ovqat va yo‘lkira xarajatlari uchun jami 666,3 ming so‘m miqdoridagi pul mablag‘i to‘lab berilmagan.

Данное обращение было взято на контроль региональным представителем и направлено руководителю ООО «Сувтаминоти» г. Карши. Руководителю ООО «Сувтаминоти» г. Карши было разьяснена ситуация, что гражданка Н.Ш. была уволена незаконно и что её права были нарушены. В результате гражданка Н.Ш. восстановлена на свою должность.
Наряду с этим, к региональному представителю обратился гражданин Қ.Т. житель села Октырма Окрабод Дехканабадского района. В обращении он заявил что Кашкадарьинское областное управление транспорта не выплатило ему поощрительные выплаты за август 2021.
Как выяснилось, гражданину Т. К. не были выплачены в общей сложности 666,3 тыс. сумов ежемесячных премий, выплат за питание и командировочных расходов за 10 рабочих дней в августе 2021 года за счет средств Фонда развития транспорта и логистики при Министерстве Транспорта Республики Узбекистан.