Mazkur murojaat mintaqaviy vakil nazoratiga olinib, Qarshi shahar “Suvtaʼminoti” MCHJ rahbariga fuqaro N.Sh. mehnat qonunchiligiga zid ravishda ishdan noqonuniy bo‘shatilganligi va uning huquqlari buzilganligi tushuntirildi. Natijada fuqaro N.Sh. qayta o‘z lavozimiga tiklandi.
Shuningdek, mintaqaviy vakilga Dehqonobod tumani Oqtirma Oqrabod qishlog‘ida yashovchi fuqaro Q.T. Qashqadaryo viloyati Transport boshqarmasi ustidan shikoyat qilib, ushbu boshqarmadan 2021 yil avgust oyi uchun rag‘batlantirish to‘lovlarini ololmaganligini bildirdi.
Maʼlum bo‘lishicha, fuqaro Q.T.ga O‘zbekiston Respublikasi Transport vazirligi huzuridagi Transport va logistikani rivojlantirish jamg‘armasi mablag‘lari hisobidan 2021 yil avgust oyida ishlagan 10 ish kuni hisobidan oylik mukofot, oziq-ovqat va yo‘lkira xarajatlari uchun jami 666,3 ming so‘m miqdoridagi pul mablag‘i to‘lab berilmagan.

This appeal was taken under control by the regional representative and sent to the head of Suvtaminoti LLC, Karshi. The head of LLC "Suvtaminoti" in Karshi was explained the situation that citizen N.Sh. was illegally fired and that her rights were violated. As a result, citizen N.Sh. reinstated to her position.
Along with this, a citizen K.T. resident of the village of Oktyrma Okrabod, Dekhkanabad region appealed to the regional representative. In his appeal, he stated that the Kashkadarya Regional Department of Transport did not pay him incentive payments for August 2021.
As it turned out, citizen T. K. was not paid a total of 666.3 thousand soums of monthly incentive payments, meals and travel expenses for 10 working days in August 2021 at the expense of the Transport and Logistics Development Fund under the Ministry of Transport of the Republic of Uzbekistan.
As a result of the intervention of the regional representative, he was paid the above amount of money.