Komissiya aʼzolari fuqarolar murojaatlarini o‘rganishmoqda
Qoraqalpog‘iston Respublikasida 2022 yil iyul oyida yuz bergan holatlar va voqealarni o‘rganish bo‘yicha Komissiya aʼzolari 2022 yilning 13 sentyabr kunidan yana Qoraqalpog‘istonda ish boshladi.
Komissiya shtabiga kelayotgan fuqarolarning ko‘paygani sababli dastlab komissiya aʼzolar ular murojaatlarini o‘rganish bilan shug‘ullanishadi.
Fuqarolarning Komissiya shtabiga kelib, ko‘p vaqt kutib qolishlarini va ortiqcha vaqt yo‘qotishlarini oldini olish maqsadida, qabul uchun https://t.me/independetuz_bot orqali navbatga yozilishlari hamda o‘zlariga munosib vaqtni tanlashlarini so‘raymiz.
Komissiya aʼzolari tomonidan https://t.me/independetuz_bot kanalidan ro‘yxatdan o‘tgan murojaatchilar belgilangan vaqtlarda qabul qilinadi. Qolganlar esa avvaldan yozilmaganliklari sababli ularni kutib qolishlari mumkinligini eslatib o‘tamiz.

Члены комиссии изучают обращения граждан
Члены комиссии по расследованию обстоятельств и событий, произошедших в июле 2022 года в Республике Каракалпакстан, с 13 сентября 2022 года вновь начали работу в Каракалпакстане.
В связи с увеличением числа граждан, приходящих в штаб комиссии, в первую очередь члены Комиссии занимаются изучением их обращений.
Чтобы гражданам не приходилось долго ждать в штаб-квартире Комиссии и не терять много времени, просим их записываться на прием через https://t.me/independetuz_bot и выбирать подходящее для себя время.
Членами Комиссии заявители, зарегистрированные на канале https://t.me/independetuz_bot, принимаются в установленные сроки. Напоминаем, что остальные граждане должны будут ждать своей очереди, в связи с тем что они не были записаны заранее.