“Ombudsman maktabi” loyihasi doirasidagi navbatdagi tadbir Qoraqalpog‘iston Respublikasi Sho‘manay tumanida tashkil etildi. Tadbirda “Qarabayli”, “Birleshik” va “Madaniyat” MFY larida yashovchi 60 nafardan ko‘proq aholi va mahalla faollari ishtirok etishdi.
Aholining huquqiy xabardorligini oshirishga qaratilgan mazkur tadbirda xotin-qizlar va bolalar huquqlarini ishonchli himoya qilish, davlat hisobidan yuridik yordam ko‘rsatish borasida qabul qilingan qonun hujjatlarining mazmun-mohiyati hamda aholini manzilli ijtimoiy muhofaza qilish yuzasidan viloyatda amalga oshirilayotgan ishlar haqida ma’lumot berildi.
“Ombudsman maktabi” loyihasi doirasida Ombudsmanning Qoraqalpog‘iston Respublikasidagi mintaqaviy vakili Jenisbay Shlimbetovning fuqarolar qabuli ham tashkil etildi.

Очередное мероприятие в рамках проекта “Школа Омбудсмана” было организовано в Шуманайском районе Республики Каракалпакстан. В мероприятии приняли участие более 60 жителей и активистов махалли, проживающих в МСГ “Карабайли”, “Бирлешик” и “ Маданият ”.
На мероприятии, направленном на повышение правовой осведомленности населения, была представлена информация о содержании принятых законодательных актов в области надежной защиты прав женщин и детей, оказания юридической помощи за счет государства, а также о проводимой в области работе по адресной социальной защите населения.
В рамках проекта “Школа Омбудсмана” был также организован прием граждан региональным представителем Омбудсмана в Республике Каракалпакстан Дженисбаем Шлымбетовым.