Murojaat Ombudsman nazoratiga olinib, o‘rganish uchun Namangan viloyatidagi mintaqaviy vakil Jahongir Valiyevga yuborildi.
Jahongir Valiyev mazkur murojaatni joyiga chiqib o‘rgandi. O‘rganish jarayonidada “Yuksalish” umummilliy harakatining Namangan viloyat hududiy bo‘linmasi rahbari, Chust tuman mahalla va oilani qo‘llab quvvatlash bo‘limi xodimi, Buloqboshi MFY raisi hamda tadbirkorlikni rivojlantirish, aholi bandligini taʼminlash va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha Chust tuman hokimining yordamchisi ham ishtirok etdi.
Aniqlanishicha, murojaatchi ayolning haqiqatdan ham oilaviy sharoiti og‘ir va ishsiz bo‘lgani uchun doimiy daromadga muhtoj.
O‘rganish natijalariga ko‘ra, fuqaro M.N.ga Buloqboshi MFY tomonidan bir martalik 500 ming so‘m naqd pul ko‘rinishida moddiy yordam ajratildi va murojaatchi ayollar daftariga kiritildi.
Murojaatchining oylik daromadga ega bo‘lishi uchun hokim yordamchisi tomonidan “Har bir oila tadbirkor” dasturiga asosan imtiyozli kredit ajratildi. Mazkur mablag‘lar hisobiga fuqaroning chorvachilik bilan shug‘ullanishi uchun jami 32 mln so‘mlik 12 dona qo‘y uning xonadoniga yetkazib berildi.

The appeal was taken under control by the Ombudsman and sent for study to the regional representative in the Namangan region, Jahongir Valiev.
Jahongir Valiev conducted a study of this appeal on the ground. The head of the Namangan regional branch of the Yuksalish national movement, an employee of the Chust district department for mahalla and family support, the chairman of the Bulokbashi makhalla, as well as an assistant to the khakim of the Chust district on business development, employment and poverty reduction, also took part in the study of the appeal.
It was found that the applicant was in need of a stable income as her family conditions were unfavorable indeed and she was unemployed.
According to the results of the study, citizen M.N. was provided with a one-time financial assistance in the amount of 500 thousand soums in cash by the Bulokbashi makhalla and she was added to the list of the women's notebook.
In order for the applicant to receive a monthly income, the khakim's assistant allocated a soft loan based on the program “Every Family is an Entrepreneur”.
At the expense of these funds, 12 sheep worth 32 million soums were delivered to the house of a citizen for animal husbandry.